Ракомет

Данило Брестовац го објавува списокот на повикани ракометари за собир на машката кадетска ракометна репрезентација за претстојното СП У19

Селекторот на машката кадетска ракометна репрезентација, г-дин Данило Брестовац го објавува списокот на повикани ракометари за собир во рамки на припремниот период за претстојното Светско Првенство У19 2019 кое ќе се одржува во Скопје во период од 05 ти до 18 ти Август 2019 година.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Собирот е закажан на ден 10.07.2019 со почеток во 13:30 часот во Струга во Хотел Арбери.

Кадетската репрезентација на Македонија е во групата Ц заедно со репрезентациите на Аргентина, Нигерија, Јапонија, Бахреин и Данска.

Извор: РФМ